| cenumesapunaici a întrebat:

M-am inscris la bacalaureatul din toamna. Doar ca pe fisa de inscriere la "subsemnatul" am scriu numele meu. Problema e ca ulterior mi-am dat seama ca trebuia sa scriu si initiala tatalui. Totusi, tipul de la secretariat s-a uitat peste fisa si nu a spus nimic despre vreo neregula. Credeti ca ar putea fi o problema?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Don't worry! Dar la examenul scris, să fii foarte atent, nu uita să scrii datele corect, inclusiv inițiala tatălul. Poate sunt și alții cu același nume, iar inițiala tatălui se specifică mai mult pentru a se evita confuzia. Dacă tatăl tău are două prenume, trebuie să scrii ambele inițiale. Success!

2 răspunsuri:
| emipenet a răspuns:

Buna! Nu, nu ar fi vreo problema, daca era o problema iti spunea secretarul, dar asteaptate la asta, ca vor spune ca trebuia sa scrii si initiala tatalui, dar asta at fi doar teorie, lasa ca nu se va intampla nimic
Bafta la Bac

| VasilicaPuscas a răspuns:

Salut,

Daca apar probleme, poti sa ii spui ca ii poti face cunostinta cu Mihai Eminescu.
https://p.blackdog.ro/2013/10/500_lei_fata.jpg