| Aaaurelll a întrebat:

Buna ziua.Ma intereseaza (pentru adeverinta de venit)daca stie cineva unde se afla arhivele fostei fabrici Marmura Bucuresti(str Bucurestii noi nr 25).
Sau daca stie cineva care este procedura de a obtine aceasta adeverinta. (Adrese, nr tel, etc.)Multumesc

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adeverintele de venit se dau numai pentru cei angajati in acest moment, nu se dau retroactiv din arhive.

Probabil ca ce vrei tu este o adeverinta care sa confirme ca ai fost angajat intr-o anumita perioada la acea comapnie si ca ai avut un anume salariu.

| Violleta2022 a răspuns:

Apropo, asa ceva se gaseste in CARTEA DE MUNCA a anagajatului, cea care a existat pana acum 10 ani, inainte ca noul sistemul electronic sa elimine cartea de munca, cu "Contract de Munca" care se inscrie electronic la Camera de Munca, a fiecarui oras.