| blac a întrebat:

Mi-au aparut pe corp, nu in foarte multe locuri niste bubite mici, sub forma de besicute una langa alta si ma mananca. As dori sa stiu ce remedii naturale pot aplica in cazul acestei alergi? NU injectii si pastile.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ne stiind ce boala este nu te poate ajuta nimeni. Mergi la doctor. Nu prea se dau injectii. Pastile trebuie sa iei. Dar nu mori din asta. Din contra mai repede mori netratat. Si sa stii ca numai idiotii iti dau sfaturi ne stiind ce boala ai. In medicina poate fi fatal.

| blac explică (pentru Salontanul):

Nu e o boala, e o intoxicatie, am mai avut alergii...si se trateaza cu injectii tocmai de asta zic. Eu am intrebat de remedii naturale. NU ma duc la doctor din asa mica prostie, si de asta intreb.

| Salontanul a răspuns (pentru blac):

Foarte rau! N-ai de unde sa stii cat de grava este. Oricum, e viata ta. Faci ce vrei cu ea.

| ItIsAlright a răspuns:

Cred ca este varicela sau intoxicatie. Ai grija ce manaci. Daca nu, asteapta sa vezi daca mai apar si altele. Imbracate in rosu, daca mai apar ai varsat de vant.

| blac explică (pentru ItIsAlright):

Varsat de vant am avut. Dar chestiutele astea sunt formate din punctulete mai mici, ca niste besicute.

| ItIsAlright a răspuns:

Parintii tai stiu? Vezi ce zic si ei... Ai incercat cu crema? Poate este o iritatie. Daca nu te-ai intoxicat, e o alergie. Vezi si tu daca trece, depinde si de cand o ai.