| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua!

Nu demult m-am angajat la o firma de curierat. Bine, greu cum este dar imi place ce fac. E loc de munca, ce pana mea. Ce ma deranjeaza este sefia asta de prin hala si am ajuns la concluzia ca sunt mai multi sefi decat lucratori.

Bine, tot unul dintre sefi avea sa imi strice cheful de munca si in prezent sunt la un pas sa imi bag demisia, dar nu stiu ce sa fac.

Sa vedeti faza...

Seful despre care vorbesc este cel care raspunde de mine, unul dintre "sefi" pentru ca, dupa cum spuneam, la noi sunt mai multi sefi si fiecare raspunde de zona sa. Azi noapte ( lucrez numai noaptea ) sa imi spuna ca luna Ianuarie este luna in care se mai raresc randurile ( adica mai da afara din personal) si cica a fost chemat in birou de catre sefii cei mari unde a discutat despre asta. Cica printre cei discutati am fost si eu, iar seful cel mare nu prea este incantat de mine. Chipurile, cica mi-a tinut partea si ca trebuie sa fiu atent cum fac, ce fac si REPEDE pentru ca urmaresc sa ma dea afara. Am un sef obsedat de viteza, iar ca sa fie el multumit aventual sa fugi prin hala cu coletele. Mereu numai de comentat are "ca fac incet". Lucrez la fel ca altii, dar na...

Bine, acum sa gandim logic... Lucrez de imediat 2 luni, nu am o absenta, sunt prezent la timp, merg atunci cand ma cheama, nu comentez (chiar daca ma enerveaza ), fac ce mi se spune, sefii cei mari nu imi spun nimic personal in fata, ii respect, ma respecta, imi vorbesc frumos, la fel si eu... Atunci cum pana mea sa imi spuna azi noapte limbricul asta ca a fost chemat in birou, iar subiectul am fost "eu"? Cand am auzit m-am enervat, dar am gandit un pic logic : de ce imi spune asta el si nu sefii cei mari?

Ar trebui sa imi fac griji? Sa bag in seama toate chestiile astea? Si poate sa ma dea afara fara sa ma anunte? Pana in prezent niciunul dintre sefii mari nu a spus nimic si un pic curios cu limbricul de azi noapte.

4 răspunsuri:
| AliLina2 a răspuns:

Frate,te respect in privinta ca esti calm..pe mine era sa ma dea afara acum vreo doua luni pe chestia asta..eu nu prea ma pot abtine..sar sa revenim la tine..eu nu mi-as face griji in locul tau, asteapta decizia celorlalti sefii..si daca au dubii in legatura cu tine, spune-le ca nu multi ar lucra pe tura de noapte si care sa nu aiba absente si cred ca o sa se rezolve..mult succes in continuare si fi calm happy

| anonim_4396 explică (pentru AliLina2):

Multumesc! dar citeste si continuarea. S-au intamplat multe astazi. http://www.tpu.ro/......d-inainte/

Răspuns utilizator avertizat
| NoFeelings a răspuns:

Bună.In primul rănd este foarte bine că ai răbdare.Incearca sa te comporti mai frumos cu cel, poate sa il lingusesti putin de ex."As vrea să fiu si eu asa ca dvs., domnule. Fara dvs.in hala,cred ca ar fi o treaba de nimic..."Iar cand te vede el, fi un pic mai rapid, mai agil si mai cu chef de viata.

Nu spune nimanui care are contact cu el ca nu il placi, oricat de buni prieteni ti-ar fi. Poate va certati si barfeste, si apoi sa vezi tu cat de aspru o sa fie cu tine

. Chestia e sa creada ca tu il adminri f.mult,si asa te vei face preferatul sau.

Cu ceilalti se comporta la fel? Sau mai frumos?

Daca nu ies astea, eu spun sa nu il mai bagi in seama.Wtf, daca te jigneste, il injuri in gand laughing