| andreiandrei20073 a întrebat:

Buna ziua, prietena mea iese de la servici la ora 11, este permis sa o aduc de la servici fara sa-mi iau amenda? Doar ea lucreaza la ora aia eu nu (avem declaratiile). Multumesc

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Toate magazinele se inchid la 21 sau 22 cel tirziu, unde sta ea pana la ora 23? Ai nevoie de declaratie normal.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Faci o declaratie scrisă, pentru justificarea deplasării. Bănuiesc că prietena ta are deja o adeverința de la angajator, din care rezultă că are program până la ora 23.00. Dacă serviciul ei e departe de casă, poți motiva că te deplasezi să o iei cu mașina personală, fiindcă dorește să evite mijloacele de transport in comun, pentru prevenirea infectarii, bla bla...

| Frank51 a răspuns:

În teorie da.