| nashu40 a întrebat:

Buna ziua prieteni!
Am un Smart TV Samsung UE 32EH5450 din 2013. As dori sa am net pe el si am nevoie de un adaptor.
Am gasit asa ceva, dar nu stiu daca e compatibil:
https://www.olx.ro/......b71dN.html
Il foloseste cineva, e bun? Eu intrare pentru cablul de internet am in tv, am si usb-uri.
Sau daca stiti alt adaptor sau cum se numeste de wireless, pentru tv-ul meu.
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Samsung a recomandat in manualul oficial modele de adaptoare Wireless, dar care nu se mai gasesc pe piata din Romania (cel putin, la o prima cautare pe internet).
Cel mai bine ar fi sa conectezi televizorul la net prin cablu, pe care sa-l legi la un router (poate ai deja unul).
Anunturile de pe site-urile de vanzari nu ofera nicio garantie ca va functiona acel adaptor gasit de tine. De ce sa risti, cand prin cablu internetul e mult mai stabil?
Iar tv-ul tau are port Ethernet pe care il poti folosi.