| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,

Recomandați-mi și mie un antifurt pentru bicicletă. Nu ma interesează prețul, principalul să fie de calitate. Sunt la prima bicicletă, tocmai ce m-am învățat sa merg pe bicicletă și mi-am cumpărat din piață un așa-zis antifurt care, după trei utilizări, am scos cheia cu tot cu butuc.

6 răspunsuri:
| unvecin a răspuns:

Să nu fie la preț mai mare decât bicicleta. În rest... mai bine mai vezi ce găsești de vânzare. Și eu am stricat 2, mi-am luat altul... destul de slăbuț și ăsta, dar la noi în zonă n-am auzit de furturi. E destul de ok. Am preferat să fie cu cifru, că m-am săturat să port cheie cu mine și să meargă prost după o vreme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru unvecin):

Am văzut în Decathlon antifurt cu cifru, dar ma întreb dacă sunt atât de sigure. Zicea un prieten ca un hot, dacă își pune ambiție, îți poate sparge parola la antifurt.

| unvecin a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde și unde și cât timp o lași expusă... În cazul meu e vorba de câteva minute doar. Deși a fost ocazie când am lăsat-o o zi întreagă într-un parc, fiind plecat în alt oraș. Am lăsat acolo și far și kilometraj... deși puteam să le iau. Nu s-a atins nimeni. happy

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Cel mai mult mi-am lăsat bicla fără lanț la slujba de la biserică 1 ora și 30 de min și legată vreo 12 ore de un gard, treaba este că dacă e ți-o fură și din curtelaughing

| adytamatadrian a răspuns:

Puno pe mata sa o pazeasca si daca e sa o fure intai o *** pe mata.