| Jipa95 a întrebat:

Saptamana viitoare, marti voi sustine proba practica la scoala de soferi (traseul) si ma gandeam ca imi puteti recomanda niste pastile de calmat/emotii, ce vreti voi? Sunt o persoana foarte emotiva si ma pierd repede. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proasta miscare sa iei pastile, iti blegeste toate reflexele

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

I-am recomandat un supliment cu magneziu, chiar te ajuta sa te calmezi si nu-ti afecteaza reflexele.

| Jipa95 explică (pentru suntserios):

Nu am mai luat nimic. In afara faptului ca am baut apa, mi-am putut stapani emotiile. L-am luat pana la urma big grin

| Cosmin86 a răspuns:

Un supliment cu magneziu. Dar trebuie sa-l iei cel putin 10 zile, ca sa-si faca efectul. Asa ca incepe sa iei de acum.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bea o cinzeaca inainte pentru curaj!

| ancaval a răspuns:

Nu te sfătuiesc să iei pastile. Unele pot să-ți afecteze puțin reflexele, concentrarea, de care ai nevoie în condus.
Mergi așa cum ești tu, e normal să ai emoții.

| oz_1736 a răspuns:

Te calmeaza de tot. Nu mai reusesti sa fii atenta

| Pati2500c a răspuns:

Magneziu b6, devii si mai atenta, e foarte bun