| Luriken a întrebat:

stie cineva cat costa un metru cub de apa rece si unul de apa cald in Bucuresti sec2!?!? Pentru ca se afiseaza la intretinere 13.5 M.C Lei, Rece si respectiv 14.6 M.C Lei Cald. Astept raspuns, multumesc.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un metru cub de apa rece este facturat de ApaNova cu 8 lei (dar exista si pierderi). Costul metrului cub de apa calda este variabil (fiindca atunci cand e frig se consuma mai multe gigacalorii pentru incalzirea apei) intre 12 lei vara si pana la 20 de lei iarna