| Mihaiiiii15 a întrebat:

Stie cineva ce se poate intampla daca nu mai platesc chiria la camin de la facultate?

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

laughing)) unde te crezi? In America? Sa il dea in judecata, auzi si tu laughing) sunt sute de studeti in regie (Bucuresti) care nu isi plătesc chiria si după 6 luni ii da afara laughing) numai daca vor ru sa mai stea la cămin anul următor trebuie sa plătească restantele, m ai facut sa rad oricum.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa fii dat afara din camin si dat in judecata pentru plata restantelor la chirie si apoi executat silit, daca tot nu platesti. Cu cheltuielile de judecata si executare vei plati cel putin dublu fata de restantele la chirie.
P.S. Si chiar esti student?

| Annamaria21 a răspuns (pentru Ioandelasal):

laughing)) unde te crezi? In America? Sa il dea in judecata, auzi si tu laughing) sunt sute de studeti in regie (Bucuresti) care nu isi plătesc chiria si după 6 luni ii da afara laughing) numai daca vor ru sa mai stea la cămin anul următor trebuie sa plătească restantele, m ai facut sa rad oricum.

| katy a răspuns:

Te dau afara din camin si ajungi sa te judeci cu facultatea.tot o sa le dai banii

| Annamaria21 a răspuns:

Dupa cateva luni te da afara, plătești restantele la chirie numai daca din toamnă vrei sa stai iar la cămin, atât, e sigurul lucru pe care il pot face, si am si eu colegi la facultate in situatia aceasta