| Cheteg_Dragos_1997 a întrebat:

Sunt angajat part time, lucrez doar in weekenduri. În caz de preaviz de munca, in contract sunt trecute 15 zile, trebuie să continui 15 zile calendaristice, sau 15 zile de weekend?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Preavizul este pe zile lucratoare, asa ca daca lucrezi numai sambata si duminica va trebui sa lucrezi 15 zile de sambata si duminica.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

15 zile de munca. Daca in contarctul tau scrie ca lucrezi doar in weekend, atunci 15 zile de weekend.