| Cris_Cristi_1990 a întrebat:

sunt din Bucuresti si as dori sa va rog daca puteti sa imi recomandati si mie o Scoala buna pentru a urma cursul Tehnician Maseur?
In mare parte am gasit cateva scoli dar spre urmare am gasit multe pareri foarte proste spre ex : Scoala Dragomir, Magic Beauty, Maraviglia, Formare plus s.a., Nu prea pot sa ma decid, in mare majoritate am observat ca difera preturile foarte foarte mult, la Scoala Dragomir ajungi la 3200 Ron iar la Formare Plus doar 1900 Ron pentru cursul Tehnician Maseur.
Am rugamintea cei care ati urmat acest curs informati-ma si pe mine legat de o scoala buna si un pret rezonabil.
Multumesc

2 răspunsuri:
| Reiki a răspuns:

In primul rand nu ai specificat orasul din care esti. In al doilea rand este foarte dificil de dat un raspuns care sa te ajute si asta pentru ca preturile difera foarte mult de la o scoala la alta, in functie si de cate module se fac sau de felul masajului.Parerea mea - asa am facut eu - ar trebui sa te orientezi dupa durata si costul cursurilor - pentru ca interesul tau este sa faci scoala si intr-un timp scurt cu un cost cat mai rezonabil -,sa mergi la fata locului si sa stai de vorba cu cel care se ocupa de organizare ca sa-ti poti face o parere despre seriozitatea scolii, trebuie sa te interesezi despre practica pentru ca este foarte importanta; degeaba teorie daca practica se face putin; apoi conteaza foarte mult suportul de curs oferit pentru ca in viitor te ajuta foarte mult, deci, e un cumul de factori in alegerea unei scoli care sa fie si serioasa, cu un cost multumitor dar mai ales de unde sa ai ce invata. Bafta.

| Cris_Cristi_1990 explică (pentru Reiki):

Hmmm nu prea ma interseaza durata, adica am observat ca maximul este de 8-9 luni ceea ce e ok pentru mine, ca bani ce sa spun sunt dispun pana in 1900 de ron numai mult. Ma intereseaza concret numele unei Scoli destul de ok, adica cine a facut la o anumita scoala si i-s-a parut ok sa mi-o recomande. Oricum mersi pentru sfat.