| Crisipopescu a întrebat:

Buna ziua, TPU! Am nevoie de ajutor! Recent mi-a trimis o prietena o scrisoare din SUA.(acum o săptămâna) și ma voi muta, cum as putea sa scriam adresa sau sa nu mai ajungă...nu vreau sa mi-o deschidă viitorii locatari

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Nu stiu in tara asta, dar in SUA sunt cam nazisti cand e vorba de posta, postasul daca stie ca persoana nu mai locuieste acolo e penalizat rau daca duce scrisoarea acolo, iar daca altcineva iti deschide scrisoarea, IN ORICE circumstante (nu conteaza ca resp. nu e responsabil ca scrisoarea a ajuns la el) e infractiune federala

insa in rrrominica nu cred ca e la fel de dur, dar totusi cred ca sunt niste legi asa ca vorbeste la posta/postas, ai sanse mari sa rezolvi problema

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De vreme ce a expediat-o nu se mai poate face nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau daca esti prieten cu postasul vorbeste cu el sa ti-o dea direct, sa n-o mai duca la adresa.
Postasul e solutia.

| NonZarek a răspuns:

Vorbești la posta despre asta sau cu poștașul, alte soluții nu ai.