| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna ziua TPU!
Am o problema cu telefonul meu, am nokia 5800 merge tot perfect doar ca bateria ma tine 1 zi, de ce asa putin? Bateria originala ma tinea jumate de zi si m`am gandit sa cumpar alta, am cumparat alta si ma tine 1 zi sau 1 zi jumate, ca baterie noua, ar trebui sa ma tina vreo 3 zile macar nu? de ce asa putin? ce poate sa aiba? multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă laşi deschide chestii de gen wireless, bluetooth şi altele de gen, atunci e normal să consume bateria. De asemenea, reţeaua 3G consumă mai mult decât cea GSM şi este inutilă, poate fi anulată dacă nu ai nevoie de internet. Şi tot aşa...

| oanaoana23 a răspuns:

Buna. si eu am acelasi telefon. ma tine bateria cam 2 zile. cam asa putin tin toate, depinde de cat de mult il folosesti si daca l-asi optiunile deschise.

| plasty01 a răspuns:

Salut! S`ar putea sa ai instalata o aplicatie ce are un virus care iti "fura" din baterie.incearca o formatare a cardului cu ajutorul calculatorul.Succes!