| bodoboddy78 a întrebat:

Buna ziua TPU. Vreau sa descarc aceasta poveste din acest link https://gawrylyta.files.wordpress.com/......-_vo1l.pdf doar ca,cand il descarc, cu orice program l-as deschide imi apar niste cuvinte ca niste caractere...cum e limba chineza. Aveti idee cum il pot descarca fara probleme?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Pdf e un format de text care se deschide cu programe specifice, cum e Adobe Reader. Daca nu ai acest program instalat, fisierul se deschide cu o aplicatie ce nu ii recunoaste formatul si astfel apar caractere fara sens, cum ti s-a intamplat tie.
https://get.adobe.com/uk/reader/otherversions/

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Deși e un OCR cam nereușit după o scanare a unei cărți, se poate citi.
Ai nevoie de un program care știe să deschidă fișiere tip PDF (gen Adobe reader, Foxit reader etc.), nu de „orice program".

| christall a răspuns:

Eu am incercat sa-l descarc si mie imi merge. Ai Adobe Reader instalat? Poti citi pdfuri?

| suntsuper a răspuns:

Click dreapta pe documentul downloadat-> Open With->alege browserul de internet pe care il ai din acea lista