| Valentin_Vali_1998_1858 a întrebat:

Bună ziua tuturor, am o întrebare care sper că mă va ajuta să aflu o curiozitate : Dacă vrei să câștigi bani din YouTube și poți face lucrul acesta îți trebuie neapărat card bancar? Sau cum se procedează?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Daca îți pui reclame in videoclipurile tale:
How does AdSense pay on YouTube?
Get Paid From AdSense
Once you link your AdSense account to your YouTube account, you will receive credit for each video's monthly revenue. Once you accumulate $100 in earnings, Google will issue a payment to your bank account.

Dacă ai un canal și condiția e sa ai 1000 de abonați și minim 4000 vizualizări, sa ai postări de 2-3 ori pe săptămână:
https://support.google.com/youtube/answer/1714397?hl=en apasă pe western union și citește pașii daca România este acceptată pentru transfer, posibil să fie valabilă doar pentru Statele Unite ale Americii și Canada.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Da, pentru transferul banilor.

| Valentin_Vali_1998_1858 explică (pentru MihaelaDart):

Eu am văzut pe YouTube pe cineva care s-a dus la transfer union western și și-a primit bani dar nu a arătat cardul!

| MihaelaDart a răspuns (pentru Valentin_Vali_1998_1858):

Daca îți pui reclame in videoclipurile tale:
How does AdSense pay on YouTube?
Get Paid From AdSense
Once you link your AdSense account to your YouTube account, you will receive credit for each video's monthly revenue. Once you accumulate $100 in earnings, Google will issue a payment to your bank account.

Dacă ai un canal și condiția e sa ai 1000 de abonați și minim 4000 vizualizări, sa ai postări de 2-3 ori pe săptămână:
https://support.google.com/youtube/answer/1714397?hl=en apasă pe western union și citește pașii daca România este acceptată pentru transfer, posibil să fie valabilă doar pentru Statele Unite ale Americii și Canada.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai nevoie de card bancar, ca nu vin cei din America sa-ti dea numerar!

Youtube nu face transferuri prin Western union, aia-i minciuna!

Ce ai vazut tu pe Youtube era o "procedura de transfer de bani", nu una de plata, facuta de Youtube.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca ai nevoie de card. Crezi ca iti trimite Youtube bani prin posta?

| RainbowD a răspuns:

Salut. Da, ai nevoie de un cont in care YouTube sa iti vireze banii. Dar inainte de acestea trebuie sa indeplinesti anumite conditii pentru a ajunge sa iti monetizezi canalul de YouTube (a face bani din el):
- sa ai minim 1000 de abonati
- sa ai la toate videoclipurile in total peste 4000 de mii de ore de vizualizari a videoclipurilor tale

| Gabriel9707 a răspuns:

Uite aici: https://support.google.com/youtube/answer/1714397?hl=ro

Totusi pana ajungi ca videoclipurile tale sa fie monetizate o sa ai nevoie de 1000 de abonati si minim 4000 de ore timp de vizualizare. Deci pana concluzia e ca te poti apuca de Youtube si pana satisfaci acele conditi pentru monetizare o sa iti faci si cardwinking.

Răspuns utilizator avertizat