| Lernix a întrebat:

Buna ziua tuturor. Am să zic pe scurt: am dat orașul și l-am trecut cu succes. Mi s-a spus că permisul vine prin posta la domiciliu. Au trecut 2 săptămâni și tot nimic. Locuiesc la sat și nu îmi mai permit sa stau fara el așa că mâine mă duc în oraș ( Timișoara ) să îmi fac "dovada"
Am vrut să știu unde trebuie sa mă duc? La secția de poliție sau acolo unde am dat sala?

Mulțumesc mult

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In 2 saptamani ar fi trebuit sa primesti permisul.
Dovada se obtine de la politia rutiera. Poate primesti permisul cand te duci.

| Lernix explică (pentru Ioandelasal):

Și pentru dovada îmi trebuie doar buletinul sau și altceva?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Lernix):

Iti trebuie doar cartea de identitate (buletine nu se mai elibereaza de peste 20 de ani).