Întrebare recomandată | Mihaela_Adriana_1998 a întrebat:

Vreau sa trimit un colet cu o geanta pe Mercador si ca acel cumparator sa imi dea banii.In ce il impachetez? Cat platesc si ce platesc la posta daca trimit prin ramburs? CUm primesc banii de la cumparator? Multumesc.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pui pachetul intr o cutie. De platit, depinde cum te ai inteles cu cumparatorul platesti tu sau el transportul. Daca il plateste el tu doar te duci si pui pachetul la posta si atat. Banii ii primesti tot prin posta cand cumparatorul achita si ridica pachetul Teoretic vei primi acasa instiintare

| Mihaela_Adriana_1998 explică (pentru suntserios):

De exemplu platesc eu transportul...trebuie sa platesc doar transportul sau si greutatea coletullui?

| suntserios a răspuns (pentru Mihaela_Adriana_1998):

Nu prea folosesc posta romana dar cred ca transportul variaza in functie de greutate

3 răspunsuri:
| Alexandru_Andreea_1992 a răspuns:

Bani ii primesti prin posta, iar de impachetat il poti impacheta intr-o cutiuta
asta e doar parerea mea tu faci cum vrei