| Bogdan201739 a întrebat:

Ca copil cum as putea sa strang mai multi bani?
dar fara sa lucrez la bunici sau ceva de genul

Dau funda

6 răspunsuri:
| BloodAndBon3 a răspuns:

Poti incerca pe site-uri pentru microjob-uri, nu castigi cine stie ce, dar daca incerci iti va iesi. Am facut cam 40$ intr-o saptamana de unul singur, dar dupa mult timp, deci nu e chiar rentabil.

Mai poti si din monetizare pe YouTube, dar daca esti la inceput e foarte greu. In orice caz, am dat exemple din lucruri care nu necesita forta fizica, dar necesita timp liber si creativitate/cunostinte IT si mai ales engleza, parerea mea.

O zi buna!

| Bogdan201739 explică (pentru BloodAndBon3):

Dar am 12 ani si pe yt nimeni nu se uita la un cobil de 12 ani si pentru un minijobs am nevoie de 18 ani

| BloodAndBon3 a răspuns:

Video-urile nu trebuiesc voce neaparat, exista numeroase video care sunt foarte celebre si nimeni nu si-a folosit vocea in ele.

Pentru microjobs de asemenea, nu ai nici o problema in a le face, dar daca vrei sa scoti profitul pe card, poti ruga un parinte. In cel mai rau caz, il poti transfera in PayPal si folosi pentru comenzi online, pe site-uri care dispun de aceasta optiune.

De aia am zis ca iti trebuie si ceva creativitate...

| AkiseAru a răspuns:

Ba da, poti! Alocatia de la scoala laughing Mai asteapta pana cresti, ca nu ai destula forta/inteligenta in tine pentru a fii capabil de a munci! Eventual ii mai ajuti pe parintii tai/bunicii cu treburile, sa te dai bine pe langa ei ca poate iti dau ei bani laughing Bafta!

| HeroWolf a răspuns:

Nu poti, doar sa ii ceri tatalui respectiv mamei bani.

| Bogdan201739 explică (pentru HeroWolf):

Sunt metode.
daca nu sti nu raspunde