| VasileRapidistu13 a întrebat:

Ca inginer esti activ mereu ca job? In afara de acea pauza de 30 minute? Intreb pentru ca in mediul privat cam asa e treaba, dar la stat nu prea faci mare lucru.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inginerii sunt de mai multe feluri. Sunt unii care muncesc cot la cot cu muncitorii. In plus au si raspundere.

| 1234568807 a răspuns (pentru darrio2007):

Aia din constructii cred

| darrio2007 a răspuns (pentru 1234568807):

Da, mai ales la firme particulare. Nu că s-ar omori cu munca. Dar fac ceva, descarca materiale, iti dă la mana ce iti trebuie.

| sierra1 a răspuns:

~Ca inginer... la stat nu prea faci mare lucru~

fals! De unde optica asta?

| LordCristobal a răspuns:

Da in mare parte ești foarte activ.
Uite, tatăl meu e inginer auto și sta și la birou dar în mare parte sta in teren să se ocupe bascule, să supravegheze lucrări și să verifice cum decurg lucrurile.

| DaniTDCI a răspuns:

Depinde de la caz la caz, depinde in ce mediu si in ce companie lucrezi, iti dai seama ca nu te angajeaza nimeni ca si inginer doar ca sa stai toata ziua, vei avea fel si fel de sarcini in functie de cerintele companiei