| Joker3134 a întrebat:

Ca militar iti dau arma acasa? Dar ca politist si jandarm?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e permis prin lege.

Bula
| Bula a răspuns:

Doar pentru cei cu misiune speciala si doar in cazul detinerii unui loc de pastrare (rastel metalic) sigur.
Cu toate acestea, mai apare cate un politist care-si duce acasa arma pentru a-si omori nevasta sau pe altii, dar se afla doar postem...
De armele disparute din armata sa nu mai vorbim.

| darrio2007 a răspuns:

Mie mi-au dat tancul. Dar nu aveam loc in curte. L-am lasat in strada si mi l-au furat din strada.

| Superior a răspuns (pentru darrio2007):

Nu inteleg rostul unui sarcasm asa mare aici...
In Elvetia spre exemplu, fiecare cetatean face putina armata obligatoriu si primesc arma de asalt acasa (ma rog, cu dreptul de a o folosi strict in caz de razboi sau ca ultima solutie in cazul unui atac).

| Bula a răspuns (pentru darrio2007):

Cineva si-a facut bani de o bere la fiare vechi... laughing

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Asta in GTA laughing

| Simpatic a răspuns:

Mai militarul lui peste tu ai varsta legala sa postezi pe TPU, ca scrie in regulament ca trebuie sa ai 18 ani bla bla bla
Ne tot intrebi de 1 an de zile ce si cum despre militari si militie.
Daca asta iti doresti du-te frate si da probele si intra unde doresti, tot ne intrebi e permis cu bombe in restaurant, ai vesta antiglont, tancul are senile, militianul are casca, dar pistol s-a.m.d