| RainbowChaser a întrebat:

Ca sa ies din tara (eu nu am buletin) pana in ungaria, balaton, insotita de ambii parinti ce acte imi trebuie? Neaparat pasaport sa nu trebuie decat certificatul de nastere? Vreau sa ma duc cu parinti si nu stiu ce si cum? plsss dau funda.big grin

Răspuns Câştigător
| tina_3350 a răspuns:

Pai trebuie sa te duci sa iti faci pasaport ca alta modalitate nu exista. Certificatul nu te ajuta ca sa iesi din tara! Daca nu ai pasaport sau buletin te opreste la vama!

Sper ca te-am ajutat:*
funda?happy:d

2 răspunsuri:
| SupraDozaDeVise a răspuns:

Si eu am fost la Balaton smug
Nu sunt sigura, dar cred ca doar certificat de nastere iti trebuie...
ti-am zis, nu sunt sigura :*
Distractie placuta >; D

| MihaiXtensiiPunctRo a răspuns:

Unul din parinti trebuie sa aiba pasaport si sa fii trecut/a pe pasaportul lor. daca sunt amandoi parintii e mult mai simplu ca nu mai trebuie la granita o stiva de acte. in schimb trebuie facut un dosar pentru elibarerea pasaportului tau.