| anonima2405 a întrebat:

Ca sa merg in Olanda imi trebuie neaparat pasaport sau ii destul sa am buletinul?

12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Iti este suficienta cartea de identitate(buletinul). Daca esti minora, politia de frontiera iti va cere, in plus, sa ai un insotitor major si o declaratie notariala semnata de catre ambii parinti(in cazul in care insotitorul nu este unul dintre parinti) sau semnata de celalalt parinte(in cazul in care insotitorul este doar unul dintre parinti). Declaratia nu este necesara daca esti insotita de catre ambii parinti.

| mgtow a răspuns:

Merge cu buletinul

| LaLaura a răspuns:

Este necesar doar cartea de identitate ( nu buletinul), deoarece Olanda face parte din Uniunea Europeana ( e chiar membru fondator), la fel cum facem si noi parte si avem unele facilitati cum ar fi si trecerea frontierei doar cu cartea de identitate.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai peste 18 ani, e suficientă cartea de identitate. Dacă ai între 14 și 18, mai ai nevoie și de ambii părinți, sau de o declarație notarială de la ei plus un însoțitor adult.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu-ti trebuie pasaport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi si cu buletinul multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E destul doar buletinul.
PS: Te invidiez, imi doresc foarte mult sa vizitez Olanda, chiar as vrea sa ma mut acolo intr-o zi.

| christos1234 a răspuns:

Ai nevoie doar de buletin in toate tarile europene.

| miuuuuxd a răspuns:

Doar cu buletinul e ok.

| stefaniastefi a răspuns:

E de ajuns buletinul.

| victor334 a răspuns:

Buletinu e de ajuns. :3

| 20005463833 a răspuns:

Depinde de tara, unele cer pasaportul, altele nu. Documenteaza-te pe net daca Olanda cere pasaportul.