| CinevaMisterios a întrebat:

Ca sa-ti faci card bancar trebuie sa fii neaparat angajat? ma refer unul cu care poti cumpara online, ca asa am si eu unul dar pe care nu l pot folosi online

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un card de debit poate obtine oricine, nu trebuie sa fie angajat, doar sa aiba peste 18 ani. Chiar si minorii peste 14 ani pot obtine un card de debit, dar numai impreuna cu un parinte.
Card de credit pot obtine doar cei care au venituri cu caracter de continuitate, de ex. salariatii.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Un card bancar cred ca poate sa faca oricine. Dar cum nu merge online? Ce nu merge la el?

| GabrielGL a răspuns:

As recomanda asta e superrr colll https://revolut.com/referral/gabrie75z9! G10D21

| elderdragon69 a răspuns:

Nu, doar pentru a-ti face credit trebuie sa ai minim 6 luni or so. Recomand ING, e gata in 5 minute, te duci doar cu buletinul