| GraveDigger91 a întrebat:

Ca si elev/student,pot accesa bibliotecile publice din Bucuresti, doar pentru a avea un mediu de invatat/studiat linistit? Adica daca pot sa ma duc la biblioteca doar sa stau si sa invat citesc fac exercitii cu cartile si caietele mele de acasa.Dau funda

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

La biblioteca nationala? Da, poti sa stai cat vrei acolo si sa citesti ce carte vrei, dar nu le poti lua acasa. Aveam multi colegi care se duceau in sesiune acolo ca sa invete in liniste

| GraveDigger91 explică (pentru Furnicuta000):

Exact asta ma interesa, poti sa mai alte detalii daca cunosti/poti? Multumesc frumos!

| Furnicuta000 a răspuns (pentru GraveDigger91):

Eu nu am fost dar, dupa cum am zis, cand stateam la camin foarte multi se duceau la biblioteca nationala pentru ca nu puteau invata la camin. Poti merge cu ce materiale vrei tu si eventual poti lua o carte de acolo sa te uiti pe ea, gasesti carti din toate domeniile

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Aa si iti trebuie un card de acces. Gasesti aici cum il poti obtine si gasesti si regulamentul si tarifele (tarife sunt daca vrei sa scanezi, sa xeroxezi, sa cumperi ceva)
http://www.bibnat.ro/Primii-pasi-in-biblioteca-s15-ro.htm