| AvalohAlyn a întrebat:

Calatoriti sau ati calatorit cu maxi-taxi? Ce parere aveti de ele ca si transport alternativ?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Am călătorit iar unde am călătorit eu și cu ce maxi-taxi am făcut-o nu a reprezentat niciodată problemă legată de locuri cum am văzut mai sus căci se făceau rezervări dinainte. Acum depinde ce distanțe parcurgi, dacă vrei să parcurgi distanțe scurte atunci o să intervină și această problemă și puteți sta ca sardinele. În rest am o opinie bună.

| Bacemi a răspuns (pentru T0T):

Si eu am mers si am avut noroc. Dar mereu ramane ideea ca sunt cazuri izolate unde chiar te respecta si oricand poti sa ai una din zilele alea in care te intrebi de ce te-a mancat in curr sa mergi cu ei.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu le suport. Prefer in oras autobuzele, iar in exterior trenul. Aleg maxi taxi doar daca nu am de ales, ca trebuie sa ajung mai repede.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Bacemi):

Cea mai bună soluție rămâne tot taxiul. Te costă dar ai confort.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Eu unul nu calatoresc cu maxi-taxi, nu am mai urcat in asa ceva de vreo 3 luni *cand am fost cu parintii intr-o excursie * (nu aveam alta alternativa pentru a ajunge la un obiectiv turistic)

Nu fac naveta pentru scoala, fac 5 minute pana la liceu... Deci nu am vreun motiv pentru a ma urca in asa ceva.

Mi se pare o alternativa buna ca si transport alternativ. Acum na, ce sa faci daca nu ai cum sa ajungi intr-un loc anume?

Pe jos nu ai cum sa mergi extrem de mult asa ca... de voie, de nevoie... te multumesti si cu un maxi-taxi.

Eu incerc sa ocolesc aceste mijloace de transport. De ce?

Pai eu am o mica problema... nu pot sa respir in astfel de spatii. Simt ca ma sufoc. Daca se mai pune in fata mea un mosneag care s-a dat cu 10 tone de parfum atunci chiar ca nu mai pot sa respir.

Daca nu ai vreo problema precum a mea si trebuie sa ajungi undeva atunci te urci si in asa ceva. Ce sa faci?

Este doar parerea mea.Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimuserr a răspuns:

Este jenant ce se întâmplă. Pentru bani cât mai mulți ei iau călători și în picioare. Este o aglomerație de speriat. Trebuie să te ții strâns de barele alea. Parcă ești în trenul cu evrei de la Auswchwitz. Cam așa aș putea compara.
În mod normal trebuie să ia numai pe scaune nu și în picioare! Dar trebuie să facem profit nu să ieșim în pierdere!
Ar trebui să existe legi clare și să fie sancționați drastic patronii firmelor de maxi taxi până se învață minte. Se pare că în România până nu faci legi clare și nu pedepsești pe cineva nu te înveți minte.

| mont a răspuns:

Calatoresc destul de des, de nevoie insa. E un mijloc de transport de evitat, neseriozitate, aglomeratie si mizerie, nesiguranta, deseori preturi mari etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daa.
E oribil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU le suport. Cosciuge pe roti. Sunt atatea cazuri.
Eu prefer trenul. Si nu recomand nimanui aceste maxi-taxi decat daca n-aveti alte posibilitati!