| fuckName a întrebat:

Calculator pentium 4 procesor amd 2gb dual core ram 1.5 gb placa video 512 mb hdd 250 gb, dvd-rw - Cat de bun este acest calculator?

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Pt gta e bun, da tot nu am inteles ce procesor are, deci e pentium 4 (pentium 4 este o serie de procesoare fabricare de firma Intel) si amd este alta firma care proiecteaza procesoare.
Pt gta sa, cs, metin2, merge, astea sunt jocuri entry level.
Cred ca gta iv va merge cu totul la minimum, dar au grija sa schimbi pasta termoconductoare, ca cestio de cat timp este beton deja, daca il cumperi.
Acuma ce sa mai zic, bafta.

7 răspunsuri:
| Lexi888 a răspuns:

Destul de
bun dar schimbai procesorul, cu unul petinium 6

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Deci este Intel pentium 4 sau amd?
Cel mai probabil este ramul este ddr1, deci nu foarte bun.
La placa video nu precizezi modelul, nici bus-ul, nici nimic, ca la procesor, doar ramul placi video...
Acest calculator nu exceleaza in gaming, dar este un pc bunicel, cred eu, intretinut bine si cu un windows xp, merge la potentialul lui cel mai bun, windows 7/8 o sa ii mance cam tot ramul si o sa iti mearga mai greu, cred eu. Ai grija la virusi, acest pc pentru office are nota 9 si pentru gaming are nota 4, asta e parerea mea.

| fuckName explică (pentru Lexi888):

Vreau sa il cumpar pentru fratele meu mai mic care isi petrece timpul jucandu-se gta sa si cd, etc laughing. crezi ca este bun big grin?

| fuckName explică (pentru MineIsLikeABridge):

Vreau sa il cumpar pentru fratele meu mai mic care isi petrece timpul jucandu-se gta sa si cs, etc laughing. crezi ca este bun?

| Lexi888 a răspuns (pentru fuckName):

Pentru astfel de jocuri e mai mult decât perfect

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru fuckName):

Slăbuț PC-ul. Dar cât te costă?

| MineIsLikeABridge a răspuns (pentru Lexi888):

Pentium 6... ? tu te auzi