| Girly97 a întrebat:

Cam cate luni ar dura instalarea curentului electric intr-o casuta cu 2 camere?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Depinde.
Dar cel mai simplu ar fi să devii producător de curent: pui vreo 6-8 panouri de cca 300 W, o eoliană de cca 1 kW, câteva baterii și un invertor hibrid și nu mai ai treabă cu nimeni.
Toată instalarea ar trebui sa dureze mai puțin de trei zile.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde cat de departe e casuta de celm mai apropiat stalp, si aca ai deja cablurile trase in ea. Electrica iti trage cablul pana inla contro, dar restul o face un electrician.

| Frank51 a răspuns:

Dacă te referi la instalația electrică, în mod normal durează câteva zile.

| Zuzu1991 a răspuns:

?!?
intrebare PUR AIUREA pentru ca are 2 versiuni:

juma de zi, max o zi
ai spus casuta cu 2 camere, un electrician bun iti face instalatia electrica in maxim o zi

cum sa iti tragi curent in casuta din padure (cu 2 sau WHATEVER camere) trebuie vorbit cu, compania de curent, numai ei pot face o evaluare in functie de locatie, si cat o sa te coste (in varful muntelui, luni bune si costa de ustura la ficati)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie autorizatie de la primarie. cine stie

| ChrisRo a răspuns:

Maxim trei luni