| Gabytuuu a întrebat:

Cand asp: CTRL+ALT+DELETE dece imi da eroare? scrie: TASK MANAGER HAS BEEN DISABLED BY YOUR ADMINISTRATOR... dc oare? big grin

Răspuns Câştigător
| MaDaLLyNN a răspuns:

Metoda I

1. Start >>> Run,
2. Scrieţi aceastã comandã (copy & paste): REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Metoda II

Download-aţi fişierul pe care l-am ataşat şi daţi dublu-click pe el: ActivatiTM.reg

Metoda III

1. Start >>> Run >>> scrieţi regedit.exe click OK
2. Navigaţi la HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies\ System
3. În partea dreaptã ştergeţi valaore numitã DisableTaskMgr. Închideţi Regitry Editor.

Metoda IV

1. Start >>> Run >>> scrieţi gpedit.msc click OK
2. Navigaţi la User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager
3. Dublu-click pe opţiunea Remove Task Manager
4. Setaţi pe Not Configured. Funda?

| SebyMK4 a răspuns (pentru MaDaLLyNN):

Merci de ajutor si eu am problema asta si a mers ce ai spus tu

5 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Incearca sa dai Start->Run si dai comanda taskman...vezi daca merge.si daca nu merge incearca asa : du-te la "Start" -> "Run" -> scrie "Gpedit.msc" apasa enter->du-te la "User Configuration" -> "Administrative Templates" -> "System" -> "Ctrl+Alt+Del Options"
- in dreapta o sa-ti apara "Remove Task Manager"" dai dublu click pe ea si dai "Disable" sau "Not Configured".
-> apoi..inchide "Gpedit.msc"->du-te la "Start" -> "Run" -> scrie "gpupdate /force" si apasa enter.

| MaDaLLyNN a răspuns:

Metoda I

1. Start >>> Run,
2. Scrieţi aceastã comandã (copy & paste): REG add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System /v DisableTaskMgr /t REG_DWORD /d 0 /f

Metoda II

Download-aţi fişierul pe care l-am ataşat şi daţi dublu-click pe el: ActivatiTM.reg

Metoda III

1. Start >>> Run >>> scrieţi regedit.exe click OK
2. Navigaţi la HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies\ System
3. În partea dreaptã ştergeţi valaore numitã DisableTaskMgr. Închideţi Regitry Editor.

Metoda IV

1. Start >>> Run >>> scrieţi gpedit.msc click OK
2. Navigaţi la User Configuration / Administrative Templates / System / Ctrl+Alt+Delete Options / Remove Task Manager
3. Dublu-click pe opţiunea Remove Task Manager
4. Setaţi pe Not Configured

| crisaior a răspuns:

Nu esti admin pe acel calc...

| Gabytuuu explică:

Va multumesc pentru raspunsurile date! Mi-au fost de ajutor tongue