| Adyy5 a întrebat:

Cand comand un bilet la un film(la Coresi) de pe internet cum demonstrez celor ce vand bilete cand ajung acolo ca l-am comandat?
Stiu ca e o intrebare handicapata,dar n-am mai comandat bilete,întotdeauna luam cand mergeam în locul respectiv, niciodata de pe net.
Mai multe detalii mi-ar fi de folos.
Si ce dovada sa duc pentru a demonstra ca sunt elevă?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu am comandat bilet pentru film prin internet, dar presupun ca este asemanator cu biletele de avion:
Te registrezi (cu e-mail-ul tau), faci plata, dupa care primesti pe adresa de e-mail un cod sau un bilet ce rebuie tiparit sau pe telefon si care se prezinta la intrare.

Ca esti eleva, poti demonstra prin carnetul de elev (note) + buletinul.
Nu stiu daca pe site exista optiune pentru reducere.