| anonim_4396 a întrebat:

Cand credeti ca se va ridica certificatul verde?
Unde poti intra fara certificat verde?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea curand atata timp cat unii merg la serviciu in laborator si nu stiu ce sa mai aduage ca sa modifice acest virus, deci in mentin in viata, iar altii precum sotul lui Ursula von der Leyen (si multi altii!) nu stiu ce sa mai faca sa dea tunuri in aceasta pandemie, si prin tunuri ne referim la tunuri de miliarde de euro prin care ei si firme fantoma aduc cu contracte imense vaccinuri si masti, combinezoane etc orice din ce se fac miliarde...
deci pe scurt unii creaza altii vin chipurile cu rezolvarea, toti fac parte din acest cerc vicios care doresc raul umanitatii si stoarcearea lumii de bani.

| Frank51 a răspuns:

Cândva anul viitor.

| Legion7X a răspuns:

Când vor ei. Ar fi culmea să se ridice în România și celelalte Țari să îl aibe în continuare laughing

| FreddieM a răspuns:

La cimitir.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca se va schimba ceva in bine cu certificatul verde. Nu cred ca se va reveni la o "normalitate".
Cred ca si daca va disparea certificatul verde, va aparea o noua modalitate de triere a oamenilor in spatiile publice.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din punct de vedere al politicilor publice pandemia ar fi trebuit sa se termine atunci cand a inceput sa fie disponibila optiunea de a te vaccina. Dar nu s-a terminat si n-am niciun motiv sa cred ca o sa se termine vreodata avand in vedere ca virusul o sa fie mereu cu noi.

| existential a răspuns:

Atunci cand se va tine sub control virusul. Am auzit ca se va da in folosinta pastila, cam in primavara. Probabil tarile din vest isi vor face stocuri si vor eradica virusul cu pastila aia. Apoi tarile mai sarace.

| Valkyrie95 a răspuns:

Poti intra in orice spatiu comercial ( magazin, complex de magazine) cu suprafata mai mica sau egala de 200 mp.