| MrFunky2 a întrebat:

Cand fac 14 ani pot sa-mi fac cont bancar cu paypal si sa-mi scot banii de la bancomat etc?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Contul bancar cu PayPal nu exista. Mergi cu un parinte la banca si-ti face un card care se poate folosi la PayPal: http://www.milionarulmioritic.com/......a-pay-pal/
Apoi iti iti faci cont PayPal in care inrolezi cardul (contul nu se poate. Aceasta optiune este valabila doar in SUA) si daca ai un card Visa poti face si retrageri.

| Betty12345678 a răspuns:

Ai nevoie de un cont la banca deschis si activ, apoi iti faci contul de paypal gratuit, pentru a conecta paypal la contul bancar trebuie sa ai minim 1, 5 euro pe cont, dupa cateva zile lucratoare, nu mai stiu exact cate, va aparea pe extrasul tau de cont aferent tranzactiei, cel mai bine e ca dupa 15 zile de la tranzactia aia cu 1, 5 euro ce o vei face online sa suni la banca sa iti dea acel cod, mie de exemplu nu imi aparea pe extrasul de cont, la altii da.