| mihaela_4091 a întrebat:

Cand s-a lansat apple iphone?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

On July 11, 2008, Apple released the iPhone 3G in twenty-two countries
http://en.wikipedia.org/wiki/IPhone

| Mar a răspuns:

IPhone a fost lansat în Statele Unite la data de 29 iunie 2007, fiind disponibil în magazinele Apple Store sau AT&T. La 11 iulie 2008 Apple a lansat modelul iPhone 3G, compatibil cu 3G şi cu GPS asistant. În România terminalul iPhone 3G a fost lansat la Orange la 22 august 2008, iar în Republica Moldova acesta este distribuit oficial de Orange Moldova începând cu 31 octombrie 2008. Funtsa?

| ColoradoM a răspuns:

| mihaela_4091 explică:

Ms mult pentru raspunsuri! va pup kiss! paaaaaaaaaaa!