| YoyoXender a întrebat:

Cand se referă la cupă la sutiten le ce se referă? A b c d!

Sunt plictisit si caut tot felul Subiecte, asta este cand nu ai prietenă si esti singur incepi sa cauți subiecte

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cupa de la sutien, reprezinta marimea sutienului, in functie de cat de mare este sanul.
Masurile incep de la A, B, C. D, DD, E, F, G, H

Cupa A si AA sunt cele mai mici masuri, pentru fetitele care abia cum incep sa le inmugureasca sanisorii.
Cupele A, AA si B se intalnesc cu preponderenta la adolescente.
Cupele C si D la femeile mature
Cupele dublu DD si E la cele care alapteaza sau care sunt mai plinute samd.

| relian a răspuns:

Is 2 masuri la sutiene
-cupa
-bustu
Cupa arata cat de mare este sanul si se noteaza cu litere de la A la Z laughing glumesc, dar cam asa se noteaza.
A este mai mic, D este mare.
Asa ca idee sau personal merg pana la C, mai sus deja nu mai e domeniul meu laughing
Bustul, ala e cu cifre.Deci cand cumperi un sutien cuiva trebuie sa stii astea 2 masuri.
Daca nu le stii, trebuie sa mergi la fata locului si sa masori cu mana laughing

| Brizbriz a răspuns:

Marimea sanilor, daca ai sani mici si sutien mare, atunci sutienul doar acopera, nu si protejeaza, invers, s-ar putea sa nu stea unde trebuie

insa in orice caz, sutienurile sunt de o groaza de tipuri, e o chestie sa vezi o actrita pe covorul rosu unde nu prea are sani, si apoi in film (imbracata) sa para ca are sani ca lumea, "adaosul" fiind in sutien

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer nu prea știu, cred că e în funcție de cât de mari ii are femeia. A e cel mai mic și apoi creste. D e cel mai mare. Ideea n am...