| grigor3 a întrebat:

Cand te duci sa lucrezi pe undeva si te cazezi pe undeva, esti obligat sa stai cu mai multi in camera? adica cine ar vrea sa stea cu mai multi in camera sa vada tot ce faci?

Răspuns Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa stai cu mai multi in camera, iti poti inchiria singura camera, dar trebuie sa ti-o platesti integral.

Unii angajatori ofera anumite avantaje angajatilor, precum camera, dar conditiile sunt de convietuire cu mai multi in camera, pentru ca el plateste, nu tu si este perfect legal asa.
Vrei singura in camera? Asta este un lux pe care-l suporti singura din buzunarul tau!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te duci manager la vreo multinationala iti da si propria ta casa
daca te duci la cules de capsuni zi mersi ca ai unde sa dormi

| HLucian a răspuns:

Nu e obligatoriu, cel care iti asigura locul de munca in 95% din cazuri asigura si cazare privata, acum depinde de locul de munca

| DovleacTurbat a răspuns (pentru HLucian):

Pai si crezi ca in cazarea oferita de angajator esti singur in camera? Sunt 5-6 pe camera laughing Asa am patit in Arad la cablaje. Iar pentru tipul cu intrebarea, daca vrei sa stai singur iti iei tu chirie, dar nu stiu daca o sa-ti convina.

| HLucian a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Stiu prieteni care merg an de an in statiune unde se angajeaza ca barmani/ospatari si angajatorul le asigura cazare separata, baia nu e inclusa, e la comun happy

| DovleacTurbat a răspuns (pentru HLucian):

Nu te contrazic, poate depinde si de domeniul in care activezi. Eu am zis din propia experienta si a altor persoane întâlnite de mine.