| JoeTPU a întrebat:

Cand va veni sfarsitul lumii?(apocalipsa)

Răspuns Câştigător
| DubstepQueen a răspuns:

Mai mai mai... LoveTheHTC! Nu trebuie sa stim noi cand va veni sfarsitul. Poate veni chiar acum daca vrea Dumnezeu! Problema e ca noi (oamenii)suntem prea curiosi, de aceea se zice ca sfarsitul e aproape.
UITE un citat:S-a inmultit stiinta si s-a pierdut credinta!
Sper ca te-am ajutat!
FUNDA?

23 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Cand vor murtii toti prostii!

| NewLife18 a răspuns:

Doar Dumnezeu stie, asa ca noi nu avem de unde sa stim, doar sa asteptam

| MrKid a răspuns:

Daca iei un om de pe strada el o sa iti spuna"Cand vrea Dumnezeu", daca ma iei pe mine eu zic"cand nu va mai exista credinta pe pamant fiindca atunci Dumnezeu nu mai are de ce sa o pastreze"

| Dumnezău a răspuns:

Cand o sa zic eu!

| ReiVaN a răspuns:

Maine pe la 2, 2 si ceva

| DeathDealer a răspuns:

Cica anul asta. asa ca fa tot ce nu ai facut pana acum. traieste-ti viata ca sfarsitul e aproape si o sa regreti. singurul care stie raspunsul la intrebare e Dumnezeu, asa ca lasa tv-ul si netul ca nu vine nici un sfarsitul lumii, astea sunt aberatii scoase de unii sa faca rating... deci stai tranquillo ca nu vine apocalipsawinking

| seby4music a răspuns:

Cand o sa stiu sau cand o sa imi placa mie matematica. deci stati linistiti no sa vina niciodata.

| MITZANUL a răspuns:

Daca am stii, ce harmalaie ar fi pe Pamant. Eu personal as face numai prostiiwinking

| yloveyou1 a răspuns:

Nici un om nu stie asta. Doar Dumnezeu, si in plus noi ne facem sfarsitul cu tot felul de chestii noi create pe care le experimentam fara a ne gandi cat rau pot face unele.

| alina58 a răspuns:

De-a lungul anilor, s-au trezit multi cercetatori sa prezica acest lucru. Ei bine, s-au inselat de fiecare data. Parerea mea este ca nu trebuie sa ne gandim la acest aspect, ci sa ne gandim la faptul ca putem fi mai buni. Sfarsitul lumii poate o sa vina maine sau poate peste 1000 de ani. Vom trai si vom vedea!

| ursachy a răspuns:

Atunci cand illuminati o sa duca planul la capat atunci cand o sa fie un singur guvern in toata planeta, un singur conducator(antihrist), si o singura moneda (cipul implantat in mana ) nu o sa mai fie bani. Enoh si illie Acesti doi prooroci au sa se pogoare, sa vina din Rai, trimisi de Dumnezeu, fiind luati cu tot cu trup la cer. Când vor predica ei cu mare putere si vor înfrunta pe Antihrist trei ani si jumatate, cât va împarati el, Sfintii Enoh si Ilie vor avea mare putere sa strabata tot pamântul cu fel de fel de minuni. Au sa faca minuni mari si semne în Ierusalim ca sa întoarca pe evrei, caci ei nu se întorc pâna nu vine Ilie si Enoh. Vor întoarce inimile catre fii si sinagoga satanei catre Hristos.

Când vor predica ei, îi va auzi tot pamântul si-i va vedea toata lumea. Si acestea sunt scrise de 2000 de ani, de când i s-au descoperit Sfântului Ioan Evanghelistul. Si cine ar fi crezut? Ar zice cineva ca este o nebunie asta. Si se întrebau oamenii: "Cum o sa-i vada pe Enoh si Ilie? Din continentul Asia sau Africa, cum o sa-i auda în America?"

Acum, daca ar predica, îi vede la televizor toata lumea si îi aude la aparate toata lumea. Cum sa nu! Dumnezeu stie toate, ca si cum ar fi venit. Când vor predica si vor face minuni, tu ai sa te uiti aici si ai sa-i vezi cum fac minuni, cum învie mortii, si ai sa auzi de aici ce predica Enoh si Ilie si cum mustra pe Antihrist, când va împarati peste toata lumea, timp de 1260 de zile.

http://www.sfaturiortodoxe.ro/pcleopa/nou50.htm si iti mai pot spune multe altele daca vrei contacteaza-ma

| ianaa a răspuns:

Cica vine in 2012 in decembrie cel putin asa au spus aia dupa OTV laughing

| MrKid a răspuns (pentru ianaa):

Desteptul nu aia de la OTV au zis, a fost prezis dupa calendarul maias care a mai prezis el multe chestii imposibile de crezut.(ei nu au zis ca se termina lumea dar acolo se termina calendarul lor in decembrie si de asta este asa nu OTV)

| Anna1999 a răspuns (pentru ianaa):

Trebuia sa vina si in 2000 si eu vad ca suntem vii si de asemenea si anul trecut

| MiSeSpuneTyna a răspuns:

Dumnezeu stie.Eu nu vreau sa ne "viziteze".big grin

| mrscry1 a răspuns:

Pe tema asta putem discuta la infinit, dar sfirsitul lumii este ala cind te duci in pamint...parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poimarti.

Răspuns utilizator avertizat
| ilcmty a răspuns:

Hai mai bine sa o luam cu inceputul.1 noi oamenii nu avem puetrea de a afla acest lucru 2 numai Dumnezeu stie si 3 ce auzi la tv sunt prostii ca de unde stiu ei asta. Oricum de ce ar vrea Dumnezeu sa ne distruga?

| DubstepQueen a răspuns (pentru ilcmty):

Nu ne distruge... poate ca ne-am implinit misiunea aia:"Cresteti va-nmultiti, umpleti pamantul si il stapaniti!"
Poate ca am implinit asta. Uite:suntem 7 miliarde oameni(peste putin tim 10 miliarde dupa cate am auzit). Deci ne-am inmultit.SI uite! Stapanim pamantul.Ar mai fi o misiune! Sa ne mantuim... oare cati dintre noi au reusit acest lucru?
Deci sfarsitul ar fi aproape dar prin aproape ne referim la cativa mii de ani...pt a ne mantui
Bafta!

| freebiker a răspuns:

La anul' si la multi ani!

| marinel01 a răspuns:

Nimeni nu stie, numai Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii. Poate fi oricand vrea Dumnezeu.Noi doar trebuie sa asteptam

| ALEX77WINNER a răspuns:

Aveti ceva cu Dumnezeu.Pe orice site TPU unde scrie,, Cand va veni sfarsitul lumii?,, trebuie sa fie cineva care zice,, Doar Dumnezeu stie.,,.Voi nu vedeti ca oamenii nu mai cred in Dumnezeu si alte chestii despre crestinism, altii nu cred ca exista Iisus, care chiar a existat, dar sa creada in Dumnezeu.Sunteti profesoare/profesori de religie? Degeaba le spuneti copiilor de Dumnezeu si alte chestii daca nu aveti dovezi.,, Crede si nu cerceta,, din 2017 asa ar trebui sa se numeasca religia!