Întrebare recomandată | IoanaIonuca a întrebat:

Cardurile de vacanță (fostele vouchere) pot fi folosite la orice restaurante? Adică fără să avem cazare în hotelul restaurantului respectiv? Sau în ce condiții pot fi folosite?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-ți cont, descarci aplicația din gugăl-plei și vezi că poți achita masa FĂRĂ cazare la unele locații

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pot fi folosite doar in pachete ce includ cazare, numai la firmele ce au contract pentru plata cu tichetele.
Tichetele pot fi Sodexo sau alta companie, trebuie sa intrebi receptionerii inainte daca poti plati cu tichetele tale la ei.
In restaurante nu poti plati cu ele, doar la receptia hotelurilor ori la agentii turistice.
Platind cu tichetul la o agentie, poti merge cu un pachet preplatit, la un hotel care nu accepta tichete, pentru ca agentia preia tichetul si il deconteaza, apoi plateste hotelului in bani.

| Lorastan123 a răspuns:

Cred ca da, dar cel mai bine întreaba