| Annd a întrebat:

Care camera foto dintre Nikon, Samsung si Canon ar fi cea mai buna? De ce? Funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Le pun pe treptele de calitate : Canon, Nikon, Samsung. Alegerea e a ta si de bugetul tau, primele 2 au pretul mai ridicat. Acum ce fel de camera doresti? daca e profesionala, ti le recomand Canon, Nikon, Olympus.

7 răspunsuri:
| Annd explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.

| NutellaIsMyDrug a răspuns:

Samsung nu se compara cu nikonul sau cu canonul.Samsung e rege cu Nokia la telefoane mobile nu la camere dslr sau compacte precum acesti doi producatori.Acum de craciun am primit o camera Nikon l120 neagra si chiar imi place de ea. Face poze clare cu blit sau fara si chiar era la oferta.Canon nu prea stiu cum e, pentru ca nu am avut niciodata.Deci e alegerea ta.

| Bibbi1507 a răspuns:

Nikon si Canon. Nu este mare diferenta intre ele. De ce? Pentru ca amandoua fac pozele foarte clare. FUNDA?:d

| FerLin a răspuns:

Nikon sau Canon. Despre Nikon se poate spune ca au obiectivele mai durabile in timp iar despre Canon ca scoate culorile mai vii.

| strawberryy a răspuns:

Iti recomand sonny.eu am una de la Samsung si merge ff bine.

| TerraVampire a răspuns:

Nikon clar cea mai buna.winking

| schumi88 a răspuns:

Pentru Samsung mai degraba as opta pentru telefoane decat pentru camere, iardintre celelalte 2 branduri sa zic asa Nikon si Canon amandoua sunt la fel de bune amandoua au scot pe pita aparate mai mult decat profesionale zic eu, si pentru un amator e foarte usor sa faca poze bune cu aparatele de la Nikon si Canon aici ma refer la dslr, dezavantajul sa zic asa e ca sunt scumpe preturile incep de la 1700 ron fara obiectiv