| anonim_4396 a întrebat:

Care carne e mai santoasa? De pui sau de curcan?

9 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Carnea de curcan este mai sanatoasa deoarece contine mai putin colesterol.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pe primul loc este carnea de curcan, apoi cea de pui, ambele fara piele (fiarta sau gratar).

| Silvia a răspuns:

De pestebig grin.

| Gabystelistu95 a răspuns:

De pui, este un pic mai sanatoasa decat curcanul.

auran
| auran a răspuns:

De curcan si, in plus este si mult mai gustoasa...

| angella1972 a răspuns:

Ambele, dar carnea de pui e mai gustoasa si mai frageda.carnea de curcan este indicata in curele de slabire, fiind o carne slaba

| M.madallina a răspuns:

Cea de pui este mai gustoasa, dar cred ca carnea de curcan este mai sanatoasa

| DonGiovanni a răspuns:

Depinde cum este preparata, ce garnitura folosesti, in cele mai multe cazuri carnea de curcan.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ambele sunt sănătoase, totul depinde cât de sănătos este şi preparată!
Poftă bună.
Pa, pa.