| Edmonds2342 a întrebat:

Care credeți că este telefonul Best buy al anului 2018, in zona de preț de 1000 lei (maxim). Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Best buy al anului 2018 inca nu se poate spune deoarece nici la jumatatea anului nu suntem si pana la finalul anului o sa mai apara telefoane si o sa se mai modifice preturile.
Nu as recomanda j5 2017, as merge pe un Huawei p10 lite si sa iti spun si de ce:
Huwaei p10 lite are 32gb memorie interna, j5 2017 are 16gb memorie interna.
Huwaei p10 lite are 4gb de ram (un foarte mare avantaj), j5 2017 are 2 gb de ram.
J5 nu are NFC si nici USB OTG (adica sa pui stick-uri sau mouseuri cu un adaptor si sa poti face plati cu telefonul ca si un card bancar, nu poti.) In schimb huwaei p10 lite poti pentru ca are NFC si USB OTG.
Singurul "Pro" al j5-ului ar fi sa zicem camera ceva mai buna, in rest pana si procesorul e mai bun la huwaei.
Deci, in momentul de fata, eu as merge pe acel huwaei. E best buy pana in 1000 de lei.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Huawei P10 lite

| sierra1 a răspuns:

Deși anul nu e gata, j5 2017 cred că se califică

| MihaiNicu23 a răspuns:

J5 de la Samsung/ 2017.