| Abi_5708 a întrebat:

Care dintre voi cred ca sfarsitul lumii vine pe 2012?

17 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Si la trecerea dintre anii 1999-2000 se prezicea ca vom muri. Noi oamenii am fost creati pe rand, nu toti odata, asa ca nu cred ca va fi sfarsitul lumii atunci. Lumea se distruge prin puterea Domnului, fenomene naturale sau prin "lucrul" oamenilor. Vom trai si vom vedea. Traiti-va fiecare clipa.winking

| costymaximus a răspuns:

Esti fan(a) al filmului cu acelasi nume cumva? Filmele care au ca subiect viitorul merita doar privite, nu si crezute, cele istorice din trecut au un simbure de adevar.

| waXonwaXoff a răspuns:

Apocalipsa trebuia sa vina de 200000 de ori pana in prezent.Si nu a fost la apel.Nici in 2012 nu cred ca e sfarsitul lumii.Dumnezeu stie cand vine si oamenii sunt limitati nu pot prezice cand va veni Apocalipsa.Asta e o poveste scornita.

| Slavic a răspuns:

Buna.

Hai nu mai baga lumea in panica, lasa-ne sa ne bucuram de via? a, atat cat o fi ea.

Pa, pa.

| Victoria a răspuns:

Eu nu cred. Sfarsitul lumii va veni atunci cand Dumnezeu va decide si va fi cauzat numai de rautatea infinita a oamenilor.

| VladyCristian a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Exista multe filme SF in care se presupune ca sfarsitul lumii va veni in 2012. Exista un film cu acelasi nume, exista chestia cu Nostradamus si in plus se zice ca fostii locuitori ai civilizatiei Maya ziceau ca sfarsitul va fi in anul 2012. Nu stiu cum au calculat toti, dar mi se pare o tampenie. laughing Eu te sfatuies sa nu crezi in premonitiile astea si sa iti traiesti viata. happy Sfarsitul lumii va fi in momentul in care Isus va veni din nou pe Pamant. Sfarsitul lumii va fi in momentul in care incepe judecate de apoi. Aste e parerea mea. Poate altii au alta parere... thinking

| NomberOne a răspuns:

Nimeni nu poate spune cand vine sfarsitul lumii.asta numai Cel de Sus stie, si aceasta depinde si de noi

| Abi_5708 explică:

Mai lasati-ma cu filmul, ala nu are nici o treaba. eu doar am pus intrebarea oh go on si vai ca am pus intrebarea asta. dar voi care puneti intrebari mai stupide decat asta? oh go on

| Puiutz a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu!
Nu in spusele acestea aiurea, ca sa fim sinceri oh go on, nu au dovezi ca asa va fistraight face, multe se pot spunetongue.
Sfarsitul lumii va fi atunci cand Dumnezeu va decide.

| DTralala a răspuns:

In 2012, nu va veni sfarsitul lumii; ci va lua o intorsatura. vom trai mult mai bine, altfel.destinul nostru se va schimba.http://www.agniastroterapii.ro/......devarului/
poti citi aici ...este adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am raspuns cred ca de 3 ori intr-o saptamana la intrebarea asta, nu exista nici un eveniment in 2012, dar aveti grije, totul functioneaza pe gandire colectiva (care este cu totul altceva decat Dumnezeu ) spuneam gandul colectiv se poate indeplini, vreti sa ne fie bine in 2012? atunci ganditi pozitiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca sfarsitul lumii vine in 2012.Numai Dumnezeu stie.Nu va luati dupa altii cand zic ca sfarsitul lumii vine pe nu stiu ce an fiindca poate fi fals si oricum nimeni nu stie viitorul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va explic mai bine
Ipoteza : B'aktun = 20 ca'atun
K'atun = 20 tun
Tun = 18 winal
Winal = 20 ca'in
K'in = 1 zi

Concluzie
2012=?

Demonstratie :

pai 2012=13. 0. 0. 0. 0
adica 13 B'aktun 0 K'atun 0 Tun 0 Winal 0 K'in
asta se intampla in 2012 se trece la o alta era... mai tehnologicalaughing
sfarsitul lumii nu vine in 2012 pentru ca :
12-0-0-0-0, care a fost pe 20 septembrie 1618, si inca traim acest eveniment se produce o data la 394 ani!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi ca fiind copii Domnului nu trebuie sa ne intereseze prea mult asta ci unde vom ajunge daca vom muri.

| StelutaDintreNori a răspuns:

Nu se poate sti. Cei credinciosi cred in Intoarcerea lui Iisus si judecata de Apoi. Pe mine ma fascineaza subiectele astea, dar teoria asta cu sfarsitul lumii nu prea sta in picioare. Istoricii sustin ca ar fi sfarsitul lumii deoarece atunci se gata calendarul maya... da poate nu au mai avut chef aia sa il continue laughing
Eu cred ca in anii urmatori vor fi niste schimbari majore...pentru ca intr-adevar lumea incepe sa se schimbe, sa isi dea seama de sensul lucrurilor. Acum mai toti oamenii au momente in care se opresc si se gandesc la viitor, observa cum se schimba lumea, reactioneaza. Nu se mai trateaza asa cu usurinta problemele mondiale. Asta e bine. Dar, printre problemele ce le avem fiecare, asta e ultima care ne preocupa laughing

| alexadriann a răspuns:

Eu unul nu cred ca va veni in 2012. va veni cand vrea Dumnezeu

| bombonica50 a răspuns:

Aiurea nu cred.Se spune ca vine sfarsitul lumii din 2004.Sunt doar speculatii aiurea.Parerea mea...