| Iulian1006 a întrebat:

Care e adancimea raului Dambovita (Zona Splaiul Independentei-Regie) din Bucuresti?

9 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Din cate stiu eu, nivelul apei e controlat foarte bine, iar in zona aia, este amenajata Dambovita bine... nu e nimic "original" din fundul apei si margini

| Iulian1006 explică (pentru Bizon95):

Nu inteleg ce vrei sa spui. Ce am vrut sa spun e ca un individ cu un bmw x6 a sarit in rau, nu stiu exact in ce zona si mergea prin apa fara nicio problema. De asta m-am intrebat, sa nu aibe Dambovita nici 2m?

| Bizon95 a răspuns (pentru Iulian1006):

Vreau sa spun ca Dambovita pe care o vezi la suprafata e o chestie controlata, adevaratul rau e undeva dedesubt

asa ca nivelul apei poate fi zero sau poate foarte mare cand ploua

AM VAZUT Dambovita de la suprafata fara nici o apa... DELOC, sau nivel care era clar de juma' de metru

| Iulian1006 explică (pentru Bizon95):

Mersi pentru lamuriri, nu locuiesc in oras, obisnuiam sa cred ca e adanca (nu stiam de vreun rau pe dedesubt) ma intreb cat are acum, cand vorbim noi.

| Bizon95 a răspuns (pentru Iulian1006):

Chiar nu am habar
nu am idee daca cineva ar scrie asta pe net
iar drum pana la Dambovita in mod explicit nu am prea curand happy

| Iulian1006 explică (pentru Bizon95):

Stai linistit, s-a intamplat sa am drum pe acolo, apa n are nici 1, 7m, cei care au raspuns aici sunt niste habarnisti.

| AlexXOne a răspuns:

2,4 m happy

| darrio2007 a răspuns (pentru AlexXOne):

2,5 m.

| Iulian1006 explică (pentru AlexXOne):

Intreb pentru ca am vazut un video cu un individ care a sarit dintr un bmw in lac si nu ii ajungea apa nici pana la gat...