| nonny50 a întrebat:

Care e diferenta dintre o placa video DDR2 si DDR3? si cum aflu ce fel d placa video am, daca e DDR2 sau DDR3?

Răspuns Câştigător
| insanityana a răspuns:

Cantitatea de memorie ram poate fi de folos numai unei placi puternice. legat de memorie exista un optim intre viteza GPU ului si memorie, este de preferat oricand DDR3 in cantitate mai mica si rapid decat DDR2 mult si mai lenes. si este logic, intodeauna alege memoria mai rapida, diferenta dintre o placa cu DDR2 si una cu DDR3, pe cea cu DDR2 nu te poti juca decat Solitaire, de obicei. cat despre propia placa video urmeaza pasii corespunzatori: My Computer-> Properties->Hardware->Device Manager->Display Adapters

2 răspunsuri:
| nonny50 explică:

Deci daca am placa video DDR2 pot sa pun una DDR3, nu?

| insanityana a răspuns:

Normal