| T30D0RA a întrebat:

Care e treaba cu Martorii lui Iehova? Cu ce se deosebesc de noi, crestinii?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In privinta crestinismului nu se deosebesc cu nimic si ei sunt un cult crestin, ca multe altele, numai la noi sunt recunoscute 16 culte crestine, prin L. 489/2006, printre care si Martorii lui Iehova. Exista diferente intre toate cultele crestine, in privinta interpretarii Bibliei, a organizarii, a ritualului etc. Detalii despre acest cult gasesti aici: http://ro.wikipedia.org/......ui_Iehova. Numai bine!