| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu schimbarile de la furnizorii de curent?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intereseaza-te bine care e cel mai ieftin pentru tine, va fi ca in Anglia deschizi pagina online cu diverse firme si oferte variabile. Asa poate fac sa fie mai usor de ales, altfel suni pe telefon sa intrebi separat ofertele

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu DE La furnizorii, ci schimbarea DE furnizorii de curent. Pe piața de curent și energie liberă. fără prețuri impuse prin lege de către stat, sunt mai mulți furnizori - distribuitori de energie electrică, care o cumpără engros de la producători și apoi o distribuie la consumatori casnici sau industriali. Fiindcă fiecare din ei, are contracte separate cu producătorii, își pot permite să aibă prețuri de vânzare către consumatori diferite. Asta este în favoarea consumatorului, care poate alege pe cel care îi convine. preț și condițiile contractuale.

| Iote a răspuns:

Nu trebuie sa schimbi numaidecat furnizorul. Poti sa ramai la furnizorul tau, dar sa schimbi contractul cu altul mai avantajos.