| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai lunga statie de metrou din Bucuresti? Adica ce tronson.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hotaraste te statie sau tronson? Ca sunt 2 lucruri diferite

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Se folosesc ambele formulări in limbajul popular. E clar ca ma refer la tronson - distanta intre statii. Am si zis statia cea mai lunga, nu cea mai mare, deci clar ca si distanta intre statii. Hai zi odata daca stii. E clar ca Unirii ca si statie e cea mai mare.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am o informatie concreta dar cred ca Aviatorilor-Aurel Vlaicu e cea mai lunga

| Amegadaisuki a răspuns:

Uniri big grin si Piata ROmana astea 2 big grin au aceiasi marime si sunt super marii big grin

| anonim_4396 explică (pentru Amegadaisuki):

Nu. happy