| Syera a întrebat:

Care este cel mai bun program de intretinere pc? (optimizare, curatare etc.)

5 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

TuneUp Utilities si un antivirus bun (ex. BitDefender Internet Security).

| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Sunt mai multe programe dar iti zic cele mai bune.
1 Antivirusul.
Kaspersky curata, optimizare system cu 30%.
2 Advanced Systemcare este bun daca ai si versiunea PRO este cel mai bine.
Curata toate fisierele,optimizare system, RAM, registri, Internet, Unistaler, etc.
PS:Advanced Systemcare nu este antivirus este un program foarte eficient pentru calculator si ajuta sa curete si sa creasca viteza cu 25%-50%.

| Syera explică (pentru Mihail2020):

Dar ce parere ai despre TuneUp Utilities?

| Mihail2020 a răspuns (pentru Syera):

TuneUp Utilities.
Este un primul rand un Antivirus dar mai mult sacaitor mereu te enerveaza cu notificari cu erori, iar daca ei programe indiferent mereu trebuie sa ignori ca nu este virus sau ca trebuie sa scaneze?
Da este bun, la o scara de 1-10 este pe locul 9 si pe top 5 da este mai bun decat Advanced Stystemcare ca este pe topul 7.
Numai ca este enervant la fiecare program sau orice lucru chiar si minor.
Pentru mine nu imi place chiar daca debifez notificare.
El tot notifica cand apare virusi si alte reclame si chesti banale.
Daca vrei sa-l ei eal daca nu nu.
El nu prea iti inbunatateste systemul mai mult de 25%.

| gregoire a răspuns:

TuneUp Utilities este cea mai buna alegere