| Valeriu12345 a întrebat:

Care este codul html pentru a introduce un document text pe un site? Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca te referi la upload ul unui document atunci html nu este suficient, ai nevoie si de un limbaj de programare gen php

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Pentru a iti apare un text intr-un document html, practic poti sa pui doar textul si sa il vezi in browser.

Teoretic, orice pagina de html ar trebui sa aiba (in functie de tipul ei este sau nu obligatoriu - html, xhtml, etc) un tag si unul

In general in se baga obiectele DOM (inclusiv textele).

Acestea pot fi afisate in orice mod vrei. Direct, in tag-uri de genul div, span, p, table/tr/td, cam in toate.

La final asta este html-ul...