| Andreeadeea23185 a întrebat:

Care este diferență dintre Samsung A6 si A6+?

Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Ca de obicei, diferenta evidenta intre cele doua este ecranul: Samsung Galaxy A6 are un display de 5.6 inch, cu o rezolutie de 720 x 1.480 pixeli, in timp ce Samsung Galaxy A6+( Plus ) este prevazut cu un ecran mai mare si mai performant ( 6 inch si o rezolutie de 1.080 x 2.220 pixeli ).

Samsung Galaxy A6+( Plus ) este, de asemenea, putin mai puternic decat Samsung Galaxy A6, procesorul sau octa – core fiind tactat la 1. 8GHz, spre deosebire de cel al lui A6, tactat la 1. 6GHz. Producatorul nu a anuntat inca daca se va opta pentru un chipset Qualcomm Snapdragon sau propriile procesoare Exynos. Un lucru este, insa, sigur: Samsung Galaxy A6 si Samsung Galaxy A6+( Plus ) vor fi disponibile atat in versiunea cu 3GB de RAM, cat si in cea cu 4GB de RAM.
SCUZA-MI RASPUNSUL ANTERIOR!

8 răspunsuri:
| Alexandru250201 a răspuns:

Are un ecran mai mare si mai performant

| danaieladaniela a răspuns:

Samsung Galaxy A6 este mai scump, are un corp metalic și camere de luat vederi mai bune și (probabil) primește o actualizare Android în plus.

Galaxy J6 are în mare parte același hardware, funcții și perioadă de suport, dar are un corp de plastic și camere de o calitate mai slabă. Pentru că el este puțin mai ieftin. Dar nu atât de mult, de fapt.

Pe baza acestor diferențe și similitudini, sperăm că sunteți bine informat și puteți alege în cunoștință de cauză între Galaxy A6 și Galaxy J6. În ceea ce ne privește, este clar că Samsung Galaxy A6 oferă mai multă valoare pentru ceva mai mulți bani.

| cfrtobias a răspuns (pentru danaieladaniela):

Care este diferență dintre Samsung A6 si A6+? A6+ e J6?

| danaieladaniela a răspuns (pentru cfrtobias):

Uita-te pe net

| cfrtobias a răspuns (pentru danaieladaniela):

Pai tu ai comentat si Andreea are nevoie pentru telefonul asta! nu pentru J6!

| Andreeadeea23185 explică (pentru danaieladaniela):

Eu am cerut pentru A6+, nu pentru J6, dar mulțumesc oricum