| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Care este diferenta dintre universul holograma si universul ca fiind o simulare? holograma nu avea nevoie de un creator?

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Este foarte simplu:universul simulare este ipoteza oamenilor de stiinta cum noi si tot ce cunoastem ca exista nu am fi decat ''un joc'' sau un program pe calculatorul unor fiinte incredibil de avansate. Universul holograma in schimb se refera la faptul ca noi si planeta noastra suntem reali, doar ca restul spatiului din afara nu reprezinta decat o proiectie menita sa induca in eroare cel mai probabil restul fiintelor vii.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Aliens.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Teoria mea este ca daca noi suntem creatia extraterestrilor si spatiul este doar o holograma (chestia cu spatiul nu o cred) atunci au facut asta doar ca sa ne tine departe de ceea ce este dincolo de ce cunoastem sau sa ne induca falsa idee ca suntem singuri in univers.Asa cum tu iei un pestisor auriu, il pui intr-un acvariu iar in acvariu mai bagi si cate ceva de decor cum ar fi alge, un cufar mic care arata ca unul de comori, un mini-far etc.Acel peste are impresia ca ceea ce vede si mediul respectiv este TOTUL si ca altceva nu mai exista.P.S:ai nevoie de o ocupatie ceva in afara de problemele universului si conspiratia extraterestra laughing